مجله رانندگی

مجلهٔ آنلاین رانندگی، مطالب، آموزش‌ها و مقالات رانندگی و خودرویی

صفحه ۱ از ۱
۷ مورد یافت شد.|۰٫۱۱ ثانیه

اصول و قوانین سبقت گرفتن

طبق ماده ۱۱۹ قانون راهنمایی و رانندگی، در خیابان‌ها و جاده‌هایی که خط‌کشی وجود دارد، تمامی وسایل نقلیه باید بین خطوط حرکت کنند. در صورتی که وسایل نقلیه نیاز به خروج از مسیر و تغییر حرکت داشته باشند، باید ضمن احتیاط، سبقت بگیرند.


باورهای غلط درباره استفاده از کولر خودرو

با گرم شدن هوا کابین خودرو خصوصا در مواقعی که خودرو پارک شده و شیشه های خودرو نیز بسته هستند به شدت گرم می شود. همین مورد سبب می شود تا خطر گرمازدگی خصوصا در افراد آسیب پذیر مانند سالمندان و کودکان افزایش یابد.


محدودیت‌های سال اول دارندگان گواهینامه پایه سوم

گواهینامه های رانندگی پایه سوم در سال اول دارای محدودیت هایی میباشد که در ادامه به آین ها میپردازیم.


بیمه بدنه خودرو چیست؟

حیات زندگی بشر از یک طرف مملو از شادی‌، شیرینی‌ و لذت‌ها است؛ از طرف دیگر، ممکن است سرشار از ناملایمات، تلخی‌ها و رنج‌ها باشد.می‌توان گفت در این شرایط دشوار، تنها بیمه‌ها هستند که می‌توانند پناهگاه امن‌مان باشند که بخش قابل توجهی از غم ما را می‌زدایند.


مهم‌ترین نکات رانندگی در هوای بارانی

در این مقاله قصد داریم نکات رانندگی در هوای بارانی را مورد بررسی قرار دهیم. شرایط جوی به عنوان یک عامل بسیار مؤثر در نوع رانندگی به شمار می‌رود. بسیاری از حوادث تلخ رانندگی در شرایط هوای بارانی رخ می‌دهند. بارش باران علاوه بر اینکه باعث لغزندگی سطح معابر می‌شود، دید افقی رانندگان را نیز محدود می‌کند.


نحوه دریافت گواهینامه بین المللی (مراحل و مدارک)

یکی از جذابیت‌های سفر، رانندگی در شهرها و کشورهای مختلف است که مستلزم اخذ گواهینامه بین المللی است. با وجود اینکه رانندگی در داخل هر کشوری قانون یکسانی دارد و برای مثال می‌توانید با داشتن گواهینامه در تمامی شهرهای ایران رانندگی کنید ولی برای سفرهای برون‌مرزی نیاز به گواهینامه بین المللی دارید.


شرایط ثبت نام گواهینامه برای افراد بیسواد و کم سواد

افراد بی سواد یا کم سواد بخوانند